...protože jde o Váš vůz.

Kariéra

 

+420 731 174 681

 

Po - Pá 07:00 - 16:00

So, Ne Zavřeno

K Ochozi 1425

Bystřice nad Pernštejnem

Servis klimatizací

Služby / Více info

Co obnáší servis klimatizací?

Odsátí a plnění chladiva po jeho recyklaci, vakuování a podtlaková zkouška těsnosti klimatizačního okruhu, kontrola tlaků v nízkotlaké a vysokotlaké části klimatizace, aplikace UV barviva do okruhu a detekce netěsností systému, doplnění oleje klimatizačního okruhu a celková desinfekce systému, počítačová diagnostika jednotlivých částí plně automatických systémů, výměna pylových filtrů vozidel a další úkony související s údržbou a opravami klimatizačních systémů.

 

Proč je servis chladícího systému důležitý?

Kontrola klimatizace bývá často podceňována a přitom je stejně důležitá jako třeba výměna oleje v motoru. Systém klimatizace i nového vozidla není zcela těsný a výrobci uvádějí únik asi 10% chladiva ročně. Pokud je chladiva málo, je klimatizace extrémně namáhána, tím se nadměrně opotřebovává, stoupá spotřeba paliva a nebezpečí poškození celého systému. Zejména pak kompresoru klimatizace, který se nedostatkem oleje nepromaže, vysychají těsnění, čímž dochází k únikům chladiva. Kompletní oprava klimatizace pak může stát až 40 000,- Kč!

 

Nepříjemný zápach z klimatizace, pálení očí po jízdě, co s tím?

Zápach způsobují bakterie a plísně, které se množí na vnitřním výměníku klimatizace (tzv. výparníku). Nejintenzivnější bývá v okamžiku, kdy se po krátké době vracíte do auta, kterým jste přijeli se zapnutou klimatizací. Bohužel vzniku bakterií se nedá nijak nastálo zabránit, proto se doporučuje provádět dvakrát ročně dezinfekci klimatizace - před a po sezóně a to i v případě, že zápach necítíte. Desinfekci provádíme nejúčinější metodou a to ozonem, který veškeré bakterie a plísně zlikviduje. Proces desinfekce trvá od 15 do 30 minut a stojí 300,- Kč.

 

Zanedbáním údržby klimatizace se zbytečně vystavujete všem nepříznivým vlivům, které vyplývají z pobytu v podobných prostředích. Kašel, podráždění, pálení v krku, pálení očí, to všechno mohou být důsledky zanedbání dezinfekce autoklimatizace. Toto pociťují obzvlášť osoby se zvýšenou citlivostí, případně lidé s alergiemi. Nepodceňujte proto pravidelnou údržbu.

Montáže tažných zařízení

Regenerace filtrů pevných částic a katalyzátorů

Kontaktní informace

K Ochozi 1425

Bystřice nad Pernštejnem

593 01

+420 739 941 278

autotrio@email.cz

Po - Pá 07:00 - 16:00

Nečekejte, až klimatizace přestane fungovat. Pravidelnou kontrolou s doplněním oleje a chladiva zajistíte její bezproblémové fungování!

Proč náš autoservis?

Zákazník se u nás setká s moderním vybavením, vyškolenými odborníky a individuálním přístupem.

Drobné opravy a běžnou údržbu provádíme do druhého dne.

Rychlé dodání náhradních dílů.

Speciální nabídka během roku.

Všestranná dílna a dlouholeté zkušenosti.

Máte zájem o naše služby?

Pokud se chcete na cokoliv zeptat, neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktujte nás

 

Zabýváme se kompletním autoopravárenským servisem vozidel všech světových značek od mechanických oprav, přes karosářské práce až po lakýrnický servis.

Kontaktní Informace

K Ochozi 1425

Bystřice nad Pernštejnem

593 01

+ 420 731 174 681

autotrio@email.cz

Po - Pá 07:00 - 16:00

© Copyright 1993-2021. All Rights Reserved. By Autotrio Vícha s.r.o.